אדמומיות בפנים

לפעמים הפנים שלנו הופכות לאדומות כשאנחנו מסמיקות או כשאנחנו מתאמצות בזמן פעילות גופנית, אך האדמומיות הזאת חולפת בדרך כלל תוך זמן קצר. יש נשים שפניהן בגוון אדום בדרך קבע, ולא בגלל הסמקה אלא משום שהעור שלהן מגורה ורגיש. לפניכן כל מה שאתן צריכות לדעת על אדמומיות בפנים – ממה היא נובעת, איך נמנעים ממנה ואיך מטפלים בה אם היא מופיעה.

מהי אדמומיות בפנים ומהן הסיבות להופעתה?

העור בפנים רגיש יותר מבאזורים אחרים בגוף, וכאשר הוא יבש מאוד או מגורה ומתקלף, הוא הופך גם לאדום. יש כמה סיבות שבגללן העור שלנו עלול לשנות את הגוון שלו:

  • השפעת מזג האוויר – חשיפה ממושכת לשמש או שינויים קיצוניים במזג האוויר עלולים לגרות את העור שלנו בפנים ולייבש אותו, והוא יהפוך לאדמומי די מהר.
  • סבוריאה דרמטיטיס – דלקת עור כרונית הנובעת מפעילות יתר של בלוטות החֶלֶב, המתבטאת בעיקר באדמומיות ובקשקשת בראש ובפנים. התסמינים שלה מושפעים בעיקר ממזג אוויר קר.
  • רוזציאה – עוד מחלת עור כרונית המשפיעה על עור הפנים, והופכת אותו לאדמומי, לעיתים גם נפוח ובעל פצעונים. לרוזציאה יש גורמים המחמירים אותה כמו אכילת מזון חריף, מזג אוויר חם או קר מדי, גיל המעבר, צריכת אלכוהול ועוד.
  • אלרגיות – חשיפה לאלרגנים יכולה להפוך את הפנים שלנו לאדומות וליבשות.
  • שימוש בתכשירים שאינם מתאימים לעור שלכן – שימוש רב מדי בפילינג יכול לגרות את העור ולהפוך אותו לאדום, ושימוש במוצרי טיפוח שאינם מתאימים לעור שלכן יכול לעשות את האפקט ההפוך מהרצוי ולייבש את הפנים.

איך אפשר להימנע מאדמומיות בפנים?

משום שלרוב אדמומיות מגיעה בדרך כלל יד ביד עם יובש, המניעה הכי טובה היא לשמור על לחות העור באמצעות שימוש במוצרים המעניקים לחות רבה לעור. כמו כן, יש להימנע מחשיפה ממושכת של הפנים לשמש, ומומלץ בכל אופן להשתמש בקרם הגנה בעת יציאה החוצה, גם אם לפרק זמן קצר. מומלץ גם להפחית כמה שאפשר את צריכת המזון החריף, האלכוהול והקפה, משום שאלו תורמים רבות לאדמומיות הפנים. בגזרת טיפוח הפנים, מומלץ להימנע ממוצרים המכילים מנטה, אלכוהול, חומרי בישום, סולפטים, פרבנים ועוד חומרים העלולים לגרות את העור ולייבש אותו.

איך אפשר לטפל באדמומיות בפנים?

אם האדמומיות כבר כאן, יש לנו לא מעט פתרונות בשבילכן להרגיע את הפנים ולהחזיר את העור למצב בריא ומאוזן:

קרם לחות לפנים

בדרך כלל עור אדמומי הוא עור יבש, ולכן קרם לחות לפנים הוא אחד המוצרים הטובים ביותר לטיפול מיידי בתופעה. הקרם יעניק לעור את הלחות החסרה לו, והקרם שלנו מכיל גם פפטידים המחזקים את העור ומעניקים לו מראה מוצק וצעיר.

סרום לפנים

עוד מוצר שכדאי לשלב בשגרת הטיפוח הוא סרום לפנים. הסרום שלנו מכיל חומצה היאלורונית וויטמין C – חומרים העוזרים לעכב את הזדקנות העור ולהמריץ את תהליך חידוש התאים ויצירת הקולגן בעור. מומלץ שלא להשתמש בסרום באזור העיניים.

קרם להבהרת כתמים

נשים רבות המתמודדות עם גוון עור לא אחיד או עם כתמים בעור המופיעים בעקבות חשיפה מוגברת לשמש או מגורמים אחרים משתמשות בקרם להבהרת פיגמנטציה, המשפר את מרקם העור ועוזר להפוך את הפנים לנעימות, זוהרות ואחידות בגוון שלהן.

להימנע מחשיפה לשמש

השמש היא מקור החיים שלנו, אך חשיפה ממושכת היא מסוכנת ועלולה ליצור פגמים בעור הפנים ולהוביל לכל מיני מחלות עור. השתדלו לחבוש כובע או למרוח קרם הגנה מינרלי בעל מקדם SPF 30 לפחות, ולהקפיד למרוח קרם הגנה כל שעתיים אם אתן נמצאות בחוץ במשך זמן רב. בסוף היום העניקו לעור הפנים שלכן לחות באמצעות מגוון מוצרי הטיפוח המלחחים שיש ברשותכן.

שגרת טיפוח

שגרת טיפוח קבועה היא הדרך הכי טובה לוודא שאתן מעניקות לעור באופן קבוע את הלחות שהוא צריך, ועוזרות לו ולעצמכן להימנע מפגמים ומבעיות. אתן לא חייבות לבנות שגרה המכילה 20 מוצרים שונים, אלא להסתפק רק בעיקר –מוצר לניקוי הפנים כמו קלינזר חומצותסרום ויטמין סי איכותי, סרום, קרם לחות וקרם הגנה..

תזונה

יש לא מעט מוצרי מזון העלולים להגביר את האדמומיות בפנים כמו אלכוהול, קפה או מזון חריף. שמרו על תזונה מאוזנת המכילה את כמות הפחמימות, השומנים והחלבונים המומלצת לכן. אם אתן סובלות מדלקות עור כרוניות למיניהן, תזונה מאוזנת תעזור לכן להימנע מהתפרצות של הדלקות. כמובן, אם יש לכן אלרגיות כלשהן, מומלץ להימנע מצריכה של מזון המכילים את האלרגנים העלולים להשפיע עליכן לרעה.

שימוש נכון בחומצות

חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות הן חומצות העוזרות לנו לשמור על פעילות תקינה של העור, להגן עליו מנזקי הסביבה ולשמור על גוון אחיד בפנים. את החומצות האלו תוכלו למצוא בפילינג החומצות שלנו, שיכול לסייע להעלים כתמי פיגמנטציה, פצעונים ואדמומיות.

לסיכום

אדמומיות בפנים יכולה לנבוע מכל מיני גורמים – חשיפה מוגברת לשמש, תסמין של דלקות עור כרוניות או כתגובה לחשיפה לאלרגן או למוצרי טיפוח שאינם מתאימים לעור שלכן. תוכלו להימנע מאדמומיות בפנים באמצעות קיום שגרה זהירה הכוללת חשיפה מתונה לשמש והימנעות מאלרגנים וממוצרים העלולים להגביר אותה, ואם אתן כבר מתמודדות עם אדמומיות בפנים, יש לא מעט מוצרי טיפוח כמו קלינזר, קרם לחות וסרום שיעזרו לכן לשקם את העור ולהעניק לו לחות, זוהר ומראה מוצק.